turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


27 Ekim 2017, 14:00


Gebze Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Subspaces and Dense Manifolds of Disjoint Hypercyclic Vectors

Özgür Martin
Mimar Sinan Fine Arts University, Türkiye

Contrary to popular belief, linear dynamical systems can be chaotic. However, in order to find an example of a chaotic linear map, one needs to work on infinite-dimensional metric spaces. We will make an introduction to Linear Dynamics, which is a new and active branch of Functional Analysis, and we will answer a question of H. Salas about subspaces and dense manifolds of disjoint hypercyclic vectors. This is a joint work with R. Sanders.
Analiz İngilizce
Gebze Teknik Üniversitesi, Matematik Bölümü Seminer Odası
Ek Dosya

gtumatematik 20.03.2020_14:07'de değişiklik yapıldı!

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır