turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


27 Ekim 2017, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi ODTÜ-Bilkent Cebirsel Geometri Seminerleri

Algebraic surfaces in CP^3

Çisem Güneş Aktaş
Bilkent University, Türkiye

In this talk we give a deeper insight into the theory of K3-surfaces, which essentially boils down to the global Torelli theorem, subjectivity of period map and Riemann Roch theorem (for example, we conclude that all singular points of a K3-surface have to be simple ones). After recalling principle properties of K3-surfaces, we explain the arithmetical reduction of various classification problems, concentrating on the geometric aspects of the arithmetical restrictions appearing in the statements.
Cebirsel Geometri İngilizce
Gündüz İkeda Room

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır