turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


19 Ekim 2017, 16:00


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Zaman Gecikmeli ve Anahtarlamalı Doğrusal Sistemlerin Gözlemci Tabanlı Sonlu Zaman Sınırlılığı Üzerine

Gökhan Göksu
İTÜ, Türkiye

Bu çalışmada, zaman gecikmeli ve anahtarlamalı doğrusal sistemler ele alınmıştır. Öncelikle, kapalı çevrim sisteminin sonlu zaman sınırlılık şartı elde edilmiştir. Ardından, bu şart kullanılarak, ortalama yaşam süresi yardımıyla belli bir aralık ile sınırlandırılmış zaman gecikmesine sahip anahtarlamalı doğrusal sistemler için sonlu zaman sınırlılık şartı bulunmuştur. Elde edilen kısıtlar, standart doğrusal matris eşitsizlikleri (DME) biçiminde olmadığından, bu kısıtları DME formuna çevirici bir yöntem açıklanmıştır. Kısıtlardaki doğrusal olmayan terimler için koni tamamlayıcı bir algoritma uygulanmıştır. Son olarak, önerilen yöntemlerin etkinliği ve geçerliliğini gösterme adına sayısal örnekler verilmiştir.
Dinamik Sistemler Türkçe
Seminar room, Bomonti Campus

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır