turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


02 Ekim 2017, 11:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uygulamalı Matematik Enstitüsü Seminerleri

Tail behavior of randomly weighted infinite sums

Dimitrios G. Konstantinides
University of the Aegean, Türkiye

Let $( X_1, X_2, \ldots )$ be a sequence of pairwise asymptotically independent and real-valued random variables, and$ ( \Theta_1, \Theta_2, \ldots )$ be another sequence of nonnegative and nondegenerate at zero r.v.s., independent of $( X_1, X_2, \ldots )$. In this paper, we investigate the tail behavior of randomly weighted infinite sums under the assumption that $( S_\infty^+ = \sum_{n=1}^{\infty} = \Theta_n X_n^+ )$ (where $( X_n^+ = \max\{X_n , 0\} ) )$ has a consistently varying tail, as well as some moment conditions on $( \Theta_1, \Theta_2, \ldots )$. Our obtained result is more easily verifiable than some existing ones restricting the conditions on $( X_1, X_2, \ldots )$.
İstatistik İngilizce
S212

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır