turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


28 Eylül 2017, 16:00


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Symmetric Decompositions of Free Kleinian Groups and Hyperbolic Displacements

İlker S. Yüce
Yeditepe Üniversitesi, Türkiye

In this talk, I will show that every point in the hyperbolic 3-space is moved at a distance at least $\frac{1}{2}\log(12.3^{k−1}-3)$ by one of the isometries of length at most $k\geq2$ in a 2-generator Klenian group $\Gamma$ which is torsion-free, not co-compact and contains no parabolic. Also I will propose some lower bounds for the maximum of hyperbolic displacements given by symmetric subsets of isometries in purely loxodromic finitely generated free Kleinian groups.
Geometri, Topoloji İngilizce
Seminar room, Bomonti Campus

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır