turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


13 Eylül 2017, 14:30


Sabancı Üniversitesi Matematik Konuşmaları

Recent results in nonlinear elasticity: the regularity of energy minimisers with positive twist

Jon Bevan
University of Surrey, Birleşik Krallık

According to a well-known model due to J. M Ball, the behaviour of nonlinearly elastic solids can be understood via properties of their energy minimisers. In this talk we will address the question of smoothness of minimisers. In particular, we will show that when the condition of 'positive twist' holds, then in the two-dimensional setting energy minimisers are Holder continuous. We also give a characterisation of positive twist in terms of star-shapedness, demonstrating that, in principle, it is straightforward to check whether a mapping has positive twist or not.
Uygulamalı Matematik İngilizce
Karaköy Minerva Palas, 1. floor meeting room,

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır