turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


10 Mayıs 2017, 15:00


İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölüm Seminerleri

Klasik Olmayan Sınır Koşullarına Sahip Isı Denklemi için Isı Kaynağının Bulunması Ters Problemi

Mansur İsmailov
Gebze Teknik Üniversitesi, Türkiye

Klasik olmayan sınır ve integral ek koşullarına sahip ısı denklemi için zamana bağlı ısı kaynağının bulunması ters problemi ele alınacaktır. Başlangıç veri ve kaynak teriminin bilinen kısmı bazı düzenlilik, uyumluluk ve diklik koşullarını sağladığında, klasik çözümün varlığı, tekliği ve problemin verilerine sürekli bağlılığı genelleştirilmiş Fourier yöntemi uygulanarak gösterilecektir. Ayrıca, bu ters problemin, toplam enerjinin dıştan nasıl kontrol edilebileceğine dair verdiği fikir bir model için tartışılacaktır.
Diferansiyel Denklemler Türkçe
Matematik Mühendisliği B1-326

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır