turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


05 Mayıs 2017, 14:00


Gebze Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Instability zones of Hill operators

Berkay Anahtarcı
Özyeğin Üniversitesi, Türkiye

The spectrum of the Hill operator (one-dimensional periodic Schr\"{o}dinger operator) $L=-d^2/dx^2+v$ where $v\in L^2([0,\pi])$, has a band structure, that is, the intervals of continuous spectrum alternate with \textit{spectral gaps}, or \textit{instability zones}. The sizes of these zones decay, and the rate of decay depends on the smoothness of the potential. In the opposite direction, one can make conclusions about the smoothness of a potential based on the rate of decay of the instability zones. In this talk, together with main results in the literature, a Fourier method for studying the spectral properties of Hill operators will be presented
Matematik İngilizce
Gebze Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminer Odası

gtumatematik 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır