turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


26 Nisan 2017, 15:00


Hacettepe Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

W.Rudin'in problemi üzerine

B. Başak Koca
İstanbul University, Türkiye

Bu seminerde polidisk üzerindeki Hardy uzayında tek bir fonksiyon tarafından üretilen invaryant alt uzayların tam bir karakterizasyonu verilerek, W. Rudin'in, ''Function theory in polydiscs'' kitabında verdiği ve bugün hala açık olan ''Polidisk üzerindeki Hardy uzayının tüm invaryant alt uzaylarının sınıflandırılması yada açık bir tanımının verilmesi'' problemi kısmi olarak cevaplanacak ve bu tür invaryant alt uzayların kapsama, eşitlik ve birimsel denklik gibi özelliklerinden bahsedilecektir.
Analiz Türkçe
Yaşar Ataman Seminer Salonu

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır