turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


14 Nisan 2017, 14:00


Gebze Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Sözde-Sonlu Cisimlerde Geometrik Temsil

Özlem Beyarslan
Boğaziçi Üniversitesi, Türkiye

Modeller teorisi cebir ve matematiksel mantık arasında bir çalışma alanıdır, cebirsel yapıları aksiyomatik olarak incelememizi sağlar. Bu konuşmada önce modeller teorisinin temel kavramlarından bahsedeceğiz, Sözde-Sonlu Cisimleri tanımlayıp örnekler vereceğiz. Daha sonra bir grubun bir cisimde geometrik temsil edilmesi kavramını açıklayıp, Sözde-Sonlu Cisimler teorisinde temsil edilen grupların sadece değişmeli gruplar olduğunu kanıtlayacağız.
Matematik Türkçe
Gebze Teknik Üniversitesi, Matematik Bölümü Seminer Odası

gtumatematik 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır