turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


07 Nisan 2017, 10:00


Ege Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

From NewHope to Kyber

Peter Schwabe
Radboud University, Hollanda

At USENIX Security 2016, Alkim, Ducas, Pöppelmann and Schwabe presented the 'NewHope'' Ring-LWE based key exchange protocol. The paper received some attention, if nothing else because USENIX and Facebook awarded the ''Internet Defense Prize'' for the paper and because Google used the algorithm in a post-quantum experiment for TLS. In my talk I will briefly review the NewHope protocol and then present Kyber, which can be seen as a successor to NewHope that improves communication complexity and security.
Şifreleme ve Bilgi Güvenliği İngilizce
Seminer Salonu

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır