turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


05 Nisan 2017, 14:45


İstanbul Kültür Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

A Journey from Groups and Rings to Graphs and Codes

S. Khalid Nauman
King Abdulaziz Üniversitesi, Suudi Arabistan

Considering the structure of additive Klein 4-groups, one can construct a class of rings of order an exponent of 2. These rings are non-commutative and without identity and every element of it is a divisor of zero. In this talk we will develop such rings and we will see that the zero-divisor graph of such a ring is the union of a complete graph and a complete bipartite graph. The coding of these rings can be done by using binary or Gray codes. The 64 codons in a DNA code can also be compared with the binary code words of the ring with 64 elements.
Cebir İngilizce
Erdal İnönü Seminer salonu

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır