turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


29 Mart 2017, 15:00


Hacettepe Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Birim Yuvardaki Ağırlıklı Lebesgue Uzayları Arasında Bergman-Besov Çekirdekli Tekil İntegral Operatörler

H. Turgay Kaptanoğlu
Bilkent Üniversitesi, Türkiye

Bergman-Besov uzayları üzerindeki izdüşüm operatörlerini, C^n'nin birim yuvarındaki farklı Lebesgue uzayları arasındaki tekil integral operatörler olarak inceliyoruz. Bütün uzaylar ve operatörler ağırlıklı ve kullandığımız bütün ağırlıklar standart. Daha önce yapılanların aksine, parametreleri mümkün olan en geniş aralıkta seçip, bütüncül ve sistematik bir yaklaşım sergiliyoruz, ve bütün ağırlıklı Lebesgue uzayları ve Bergman-Besov çekirdeklerini hesaba katıyoruz. Kullandığımız ana araçlar şunlar: İntegral operatörler için değişik Schur testleri, Bergman-Besov çekirdeklerinin integrallerinin kestirimleri, radyal kısmi türevlerin integral dönüşüm olarak gösterimleri ile Bergman-Besov tipi uzaylar arasındaki kesin içerme bağıntıları. (A. Ersin Üreyen (Anadolu Üniversitesi) ile ortak çalışma.)
Analiz Türkçe
Yaşar Ataman Seminer Salonu

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır