turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


31 Mart 2017, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi ODTÜ-Bilkent Cebirsel Geometri Seminerleri

Lines in polarized K3-surfaces

Alexander Degtyarev
Bilkent University, Türkiye

I will explain the proof of my conjectures (reported earlier in this seminar) on the maximal number of straight lines in sextic surfaces in P4, (42 lines) and octic surfaces/triquadrics in P5, (36 lines). I will also try to make it clear that the complexity of the problem decreases when the polarization grows. The asymptotic bound for K3-surfaces in large projective spaces is 24 lines, all constituting fiber components of an elliptic pencil.
Cebirsel Geometri İngilizce
Mathematics Seminar Room, ODTU.

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır