turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


16 Mart 2017, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Residually Finite Groups with Finite Centralizers

Kıvanç Ersoy
MSGSÜ, Türkiye

A group is called residually finite if for every non-identity element there is a normal subgroup of finite index which does not contain that element. One can easily show that residually finite groups embed in their profinite completion as dense subgroups. In this talk we will discuss the following problem: Does there exists an infinite residually finite group in which every centralizer is finite? We will present recent results of this ongoing study joint with Maria Tota and Antonio Tortora.
Cebir İngilizce
Ikeda Seminar Room

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır