turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


15 Mart 2017, 15:00


Hacettepe Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Gerçel Kontakt Metrik Uzaylarda Yerel φ-Simetri ve Karmaşık Kontakt Metrik Uzaylardaki Karşılığ

Belgin Korkmaz
Hitit Üniversitesi, Türkiye

Gerrçel kontakt metrik uzaylarda yerel φ-simetri 90'lı yılların sonunda çalışılmış ve çeşitli örnekler üretilmiştir. Bu örnekler arasında birim küre lif uzayları ve gerçel (κ,μ)-uzayları vardır. Gerçel durumda yerel φ-simetri, karakteristik vektör alanının integral eğrilerine göre simetrilerin yerel izometri olmalarını gerektirir. Bu konuşmada karmaşık kontakt metrik uzaylar için bir yerel simetri koşulu tanımlanacak ve karmaşık (κ,μ)-uzaylarının bu koşulu sağladığı gösterilecektir.
Analiz Türkçe
Yaşar Ataman Seminer Salonu

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır