turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


17 Mart 2017, 15:00


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Effectively closed sets

Ahmet Çevik
METU, Türkiye

An effectively closed set, i.e. Pi^0_1 class, may be viewed as the set of infinite paths through a computable tree. Complexity of members of effectively closed sets has resulted in rich and well developed theory. We give recent results on Turing degrees of members of such classes. Although some familiarity with the notion of Turing computability would help, we shall first review basic recursion theoretic notions and then introduce effectively closed sets with its applications in mathematics.

NOT: Please, note the unusual day.

Analiz İngilizce
Seminar room, Bomonti Campus, MSGSÜ

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır