turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


07 Mart 2017, 13:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uygulamalı Matematik Enstitüsü Seminerleri

Copula Method in Finance

Ekin Baris Sah
Institute of Applied Mathematics, METU, Türkiye

Copula method is a very popular topic in finance recently. This method is used to measure dependency between stock markets and commodities, stock markets and macroeconomic news, etc. Studying with non-linear models and non-Gaussian distributions, copula gives very useful results in financial markets. In this presentation, Copula function is defined and compared with other dependency measuring methods. To measure correlation there are two different approaches: Top-Down and Bottom-Up Approaches. Copula function uses a Bottom-Up Approach. Advantages and disadvantages of the method are stated as well. In addition to theoretical discussion, very basic formulation and rules of Copula are provided.
Ekonomi ve Finans İngilizce
IAM S212

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır