turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


02 Mart 2017, 15:00


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Brauer indecomposability of Scott modules for constrained fusion systems

İpek Tuvay
MSGSÜ, Türkiye

The Brauer indecomposability of p-permutation modules is important for obtaining categorical equivalences between p-blocks of finite groups. Letting k be an algebraically closed field of characteristic p, P a finite p-group and F a constrained fusion system defined on P, we prove that the Scott kG-module with vertex P is Brauer indecomposable where G is the finite group realizing F which is constructed by Park. This is a joint work with Shigeo Koshitani.
Cebir İngilizce
Seminar room, Bomonti Campus

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır