turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


23 Şubat 2017, 16:00


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Uniform Height Bounds

Haydar Göral
Koç University, Türkiye

We first define the height function and the Mahler measure on the field of algebraic numbers. The height function measures the arithmetic complexity of an algebraic number and it has some nice properties. Combining these properties with some model theoretic ideas, we explain how to obtain some uniform height bounds in polynomial rings. Time permitting, we mention Lehmer’s problem and a geometric model theoretic approach for this problem.
Cebir İngilizce
Seminar room, Bomonti Campus, MSGSÜ

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır