turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


30 Aralık 2016, 14:00


Gebze Teknik Üniversitesi Genel Seminer

Combinatorial aspects of monomial resolutions

Nursel Erey
North Dakota State University, Amerika Birleşik Devletleri

A main area of research in combinatorial commutative algebra is to study minimal free resolutions of monomial ideals. There is a one-to-one correspondence between simplicial complexes and squarefree monomial ideals in the polynomial ring $S=k[x_1, \dots , x_n]$ by identifying the vertices with the variables in $S$ and the facets with the monomial generators. In this talk, I will discuss some results regarding connections between simplicial complexes and invariants of minimal free resolutions of associated ideals.
Matematik İngilizce
Gebze Teknik Üniversitesi, Matematik Bölümü Seminer Odası

gtumatematik 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır