turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


16 Aralık 2016, 15:00


Çankaya Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

On the dynamics of a second order non-linear difference equation

Mehmet Turan
Atilim University, Türkiye

In this talk, a certain second order fractional difference equation containing two arbitrary parameters is handled. The issue equation is investigated with aspects of some dynamics structures: the boundedness character and semi-cycle analysis of positive solutions are examined; existence of periodic solutions is studied; local and global stability analysis of the fixed point are performed. Numerical examples are provided to illustrate the theory.
Uygulamalı Matematik İngilizce
Çankaya University (Central Campus), R-213

cankayamcs 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır