turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


15 Aralık 2016, 11:00


Bilkent Üniversitesi Cebir Seminerleri

Algebraic structures arising from isotonian maps between posets

Ayesha Asloob Qureshi
Sabanci University, Türkiye

Our main goal is to study the ideal L(P, Q) and toric ring K[P, Q] whose generators are in bijection to the isotone maps from P to Q. We examine the several algebraic properties of L(P, Q) including Alexander duality behaviour. The class of algebras K[P, Q], called isotonian, are natural generalizations of the so-called Hibi rings. We determine the Krull dimension of these algebras and for particular classes of posets P and Q we discuss their normality behaviour. Also, we determine special classes of P and Q for which defining ideal of K[P, Q] admits a quadratic Gröbner basis.
Cebir İngilizce
Mathematics Department Seminar Room SA-141

admin 12.12.2016

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır