turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


08 Aralık 2016, 15:00


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

On Stabilization of $E_k$ Envelopes

Tuba Çakmak
Atatürk Üniversitesi, Türkiye

E_k envelopes were constructed in order to find definable nilpotent subgroups which contain the nilpotent subgroup, by considering the fact that a double centralizer of a subgroup contains this subgroup. A natural question about E_k definable envelopes is stabilization problem. It is about the decreasing sequence of E_k envelopes stop after a specific point. In this talk after giving some group classes have affirmative answer for stabilization problem, I will give the details of an example which shows that E_k envelopes do not stabilize in general.
Cebir İngilizce
Matematik Bölümü

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır