turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


07 Aralık 2016, 13:30


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uygulamalı Matematik Enstitüsü Seminerleri

Henri Poincaré’nin Günümüz Bilimine Işık Tutan Katkıları ve Matematik Felsefesi

Turgut Önder
METU, Türkiye

19. yüzyılın sonlarından başlayarak günümüzdeki bir çok kuram ve buluşun öncülüğünü yapan Henri Poincaré matematiğin hemen her dalına katkılarda bulunmuş belki de son matematikçi olarak bilinir. Buna ek olarak Poincaré, fizik, astronomi gibi alanlara da önemli katkılar yapmış, tüm bunların yanında bilim ve felsefe üzerine de pek çok kitap yazmıştır. Bu genel konuşmada Poincaré’nin söz konusu öncü katkılarından, bunun yanında matematiğe ve daha da genel olarak bilime ilişkin felsefi görüşlerinden söz edilecektir.
Matematik Tarihi Türkçe
IAM - S211

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır