turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


06 Aralık 2016, 15:40


Bilkent Üniversitesi Cebir Seminerleri

Groups of intermediate growth

Gökhan Benli
METU, Türkiye

The growth function of a finitely generated group measures how fast the balls in its Cayley graphs grow. This asymptotic invariant attracted a lot of attention starting from Milnor's questions and Gromov's theorem about groups which have polynomial growth. This talk will be a survey of history, open problems and recent developments around this notion. The main focus will be on groups whose growth is intermediate between polynomial and exponential. We will outline results related to generic growth in a family of groups of intermediate growth constructed by R. Grigorchuk.
Cebir İngilizce
Mathematics Department Seminar Room SA-141

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır