turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


29 Kasım 2016, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uygulamalı Matematik Enstitüsü Seminerleri

A quick introduction to Weierstrass points onalgebraic curves

Luciane Quoos
Universidade Federal do Rio de Janeiro, Brezilya

We are going to introduce the concept of Weierstrass semigroup at one point in an algebraic curve and its relevance for the study of properties of the curve. For Kummer extensions ym = f(x); f(x) a polynomial, we discuss conditions for an integer be a Weierstrass gap at a point P. For the totally ramified points, the condition will be necessary and suffcient. As a consequence we present an application to maximal curves: we present a class of polynomials f(x) in Fq2 [x] for which the Fq2 -maximality of ym = f(x) implies that m is a divisor of q +1.
Cebirsel Geometri İngilizce
IAM-S209

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır