turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


23 Kasım 2016, 15:00


Galatasaray Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Simple Modules of Leavitt Path Algebras of Polynomial Growth

Ayten Koç
İstanbul Kültür University, Türkiye

The first half of this talk will be an introduction to LPAs (Leavitt Path Algebras), in particular their representations. In the second half of the talk I'll try to indicate the recent classification of the simple modules when the LPA has polynomial growth (joint work with Murad Özaydin). The interesting class of Leavitt path algebras of polynomial growth (i.e. finite Gelfand-Kirillov dimension) include the algebraic Toeplitz/Jacobson algebra and algebraic quantum spheres of every dimension. All the relevant terminology will be de ned and explained, the talk is aimed at graduate students.
Cebir İngilizce
FEF 9

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır