turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


15 Kasım 2016, 16:00


Koç Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Curves over finite fields

Alp Bassa
Boğaziçi University, Türkiye

Questions on solutions of polynomial equations over finite fields have a long history and occupy an important place in number theory. In this talk we will be interested in the particular case, where the equations define algebraic curves. We will give a survey of results on rational points on curves over finite field, focusing on some recent developments on the asymptotics for curves of large genus. We will try to indicate some interesting applications in coding theory and discrete mathematics.
Cebir İngilizce
SCI 103

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır