turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


17 Kasım 2016, 15:40


Bilkent Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Unbounded Norm Topology in Banach Lattices

Mohammad A. A. Marabeh
METU, Türkiye

A net $(X_\alpha)$ in a Banach lattice is said to be unbounded norm convergent or un-convergent to if $\||x_\alpha-x|\wedge u\|$ for all $u\in X_+$ . In this talk, we investigate un-topology, i.e., the topology that corresponds to un-convergence. We will see that un- topology agrees with the norm topology iff $X$ has a strong unit. Un-topology is metrizable iff $X$ has a quasi-interior point. Suppose that is order continuous, then un-topology is locally convex iff is atomic. An order continuous Banach lattice $X$ is a KB-space iff its closed unit ball $B_X$ is un-complete. For a Banach lattice $X$, $B_X$ is un-compact iff $X$ is an atomic KB-space.
Analiz İngilizce
Mathematics Department Seminar Room SA-141.

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır