turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


07 Kasım 2016, 14:30


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uygulamalı Matematik Enstitüsü Seminerleri

Elliptic Curve Cryptography

Ali Mert Sülçe
Institute of Applied Mathematics, Türkiye

Although studies in elliptic curves date back to middle of nineteenth century, the inception of elliptic curve cryptography(ECC) is 1985 by Koblitzs and Millers proposal that is based on the discrete logarithm problem on an elliptic curve defined over a finite field. After that date, there are a lot of advances and studies in ECC. After giving basic information and general scheme of cryptography,this presentation would mainly concentrate on basic idea and computations of ECC. I would also mention what the advantages of ECC compare to other public key cryptosystems. At the end of presentation, I briefly talk about the further questions in ECC.
Şifreleme ve Bilgi Güvenliği İngilizce
IAM S209

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır