turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


03 Kasım 2016, 16:00


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Çinlar Subgrid Scale Stress Model for Large Eddy Simulation

Rukiye Kara
MSGSÜ, Türkiye

We construct a new subgrid scale (SGS) stress model for representing the small scale effects in large eddy simulation (LES) of incompressible flows. We use the covariance tensor for representing the Reynolds stress and include Clark’s model for the cross stress. The Reynolds stress is obtained analytically from C ̧ inlar random velocity field, which is based on vortex structures observed in the ocean at the subgrid scale. The validity of the model is tested with turbulent channel flow computed in OpenFOAM. It is compared with the most frequently used Smagorinsky and one-equation eddy SGS models through DNS data.
Modelleme ve Similasyon İngilizce
Mathematics Seminar Room

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır