turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


04 Kasım 2016, 14:00


Gebze Teknik Üniversitesi Genel Seminer

Index and Carlitz Rank of Permutation Polynomials

Leyla IŞIK
Salzburg University, Avusturya

Carlitz rank and index are two important measures for the complexity of a permutation polynomial. In particular, for cryptographic applications we need both, a high Carlitz rank and a high index. In this article we study the relationship between Carlitz rank and index. More precisely, if the permutation polynomial is neither close to a polynomial of the form $ax$ nor a rational function of the form $ax^{-1}$, then we show that the Carlitz rank is $q+O(\ell+q^{1/2})$, where $\ell$ is its index.
Matematik İngilizce
Gebze Teknik Üniversitesi, Matematik Bölümü Seminer Odası
Ek Dosya

gtumatematik 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır