turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


09 Kasım 2016, 15:00


Çankaya Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Summability Methods in Singular Approximation

Oktay Duman
TOBB University, Türkiye

In this talk, we approximate a continuous function in a polydisc by means of multivariate complex singular operators which preserve the analytic functions. In this singular approximation, we mainly use a general form of regular summability methods (process), which includes the well-known convergence methods, such as, the usual convergence by Cauchy, the arithmetic mean by Cesàro and the almost convergence by Lorentz. We also show that our results are non-trivial generalizations of the classical approximations. At the end of the talk, we display an application verifying the singular approximation via summation process, but not the usual sense.
Uygulamalı Matematik İngilizce
Çankaya University (Central Campus), R-213
İlgili Web Bağlantısı

cankayamcs 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır