turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


01 Kasım 2016, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uygulamalı Matematik Enstitüsü Seminerleri

Optimal Reinsurance Under Multiple Attribute Decision Making

Başak Bulut Karageyik
Department of Actuarial Sciences Hacettepe University, Türkiye

In this study, we apply methods from multiple attribute decision making (MADM) to the problem of selecting an optimal reinsurance level. In particular, we apply the TOPSIS method with Mahalanobis distance. We consider the classical risk model under a reinsurance arrangement either excess of loss or proportional and we consider scenarios that have the same finite time ruin probability. For each of these scenarios we calculate three quantities: capital released, expected profit, and expected utility of resulting wealth. Using these inputs, we apply MADM to find optimal retention levels. We compare and contrast our findings with those when decisions are based on a single attribute
Uygulamalı Matematik İngilizce
Cryptology Lab.

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır