turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


14 Ekim 2016, 14:00


Gebze Teknik Üniversitesi Genel Seminer

Dynamic transitions for Geophysical Fluid Flows

Taylan Şengül
Marmara Üniversitesi, Matematik Bölümü, Türkiye

The main aim of this talk is to describe the dynamic transitions in geophysical fluid flows. The focus will be on the the two-dimensional, barotropic vorticity equation in a periodic zonal channel, one of the cornerstone dynamical model of the ocean and atmospheric circulation. The equation admits a steady state solution which represents a zonal jet. In this talk, the recent advances in this problem which addresses the stability problem of the bifurcated periodic solutions will be considered. In particular, it will be shown that the modelled flow exhibits either a continuous or catastrophic transition as the basic zonal jet loses its stability. This is a joint work with Henk Dijkstra(Utrecht University), Jie Shen(Purdue University) and Shouhong Wang(Indiana University).
Matematik İngilizce
Gebze Teknik Üniversitesi, Matematik Bölümü Seminer Odası
Ek Dosya

gtumatematik 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır