turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


06 Ekim 2016, 16:00


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Distinct Stein structures on contractible 4-manifolds

Çağrı Karakurt
Bogaziçi University, Türkiye

Stein manifolds are special compact subsets of affine algebraic varieties which play an important role in complex/symplectic geometry and singularity theory. Due to Eliashberg's topological characterization, the existence and uniqueness of Stein structures on n-dimensional manifolds are well-understood for n>4, but are more challenging when n=4. I will give a brief survey on these problems and talk about a recent construction done in collaboration with Oba and Ukida.
Cebirsel Geometri İngilizce
MSGSÜ, Bomonti Kampüsü, Matematik Bölümü Seminer Odası.

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır