turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


15 Haziran 2016, 14:30


Çankaya Üniversitesi Araştırma Seminerleri

Exact traveling wave Solutions for some nonlinear time fractional fifth-order Caudrey-Dodd-Gibbon equation by (G'/G)-expansion method

Bahram Agheli
..., İran

In this paper, we have established the (G'/G)-expansion method to find exact solutions for time fractional fifth-order Caudrey-Dodd-Gibbon equation (FCDG5). This method is an effective method in finding exact traveling wave solutions of nonlinear evolution equations (NLEEs) in mathematical physics. The present approach has the potential to be applied to other nonlinear fractional differential equations. All of the numerical calculations in the present study have been performed on a PC applying some programs written in Mathematica.
Uygulamalı Matematik İngilizce
Matematik Bölümü, R-213
Ek Dosya

cankayamcs 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır