turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


12 Mayıs 2016, 16:00


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Recursive towers of function fields over finite fields

Seher Tutdere
Gebze Technical University, Türkiye

Let $\mathbb{F}_q$ be a finite field ($q = p^k$ with $p$ a prime and $k \geq 1$ an integer) and $\mathbb{F}/\mathbb{F}_q$ be an algebraic function field of one variable with the field $\mathbb{F}_q$ as its full constant field. In this talk, I will firstly give a short introduction to recursive towers of function fields over finite fields. Then we discuss some results on quadratic recursive towers over the field $\mathbb{F}_2$ (which is a joint work with Henning Stichtenoth).
Cebir İngilizce
Matematik Bölümü Seminer Odası

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır