turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


06 Mayıs 2016, 13:00


İstanbul Diferansiyel Denklemler Seminerleri

One-dimensional nonlinear models of strain-limiting viscoelasticity

Yasemin Şengül
Özyeğin Üniversitesi, Türkiye

In this talk I will try to give an introduction to implicit constitutive theories. In particular, I will focus on strain-limiting models introduced by Rajagopal, where a nonlinear relationship is assumed among the linearized strain, strain rate and the Cauchy stress. I will then talk about a recent joint work with H. A. Erbay where we investigate traveling wave solutions of a nonlinear differential equation describing the behaviour of one-dimensional viscoelastic medium with implicit constitutive relations. We establish conditions for the existence of such solutions, and find those solutions explicitly, implicitly, or numerically, for various forms of the nonlinear constitutive relation.
Diferansiyel Denklemler İngilizce
Sabancı Universitesi Karakoy Minerva Palas, Bankalar Caddesi 2, Karakoy

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır