turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


13 Mayıs 2016, 11:00


Çankırı Karatekin Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Low and high road in matrix results

Tin -Yau Tam
Auburn University, Amerika Birleşik Devletleri

In this talk we will discuss low and high roads of some results in Matrix Theory. The topics include Schur-Horn theorem on the diagonal elements and eigenvalues and a Hermitian matrix, Thompson's theorems on the diagonal elements and singular values of a complex matrix and a real matrix respectively, Toeplitz-Hausdorff theorem on the convexity and numerical range of a complex matrix, and if time permits, Weyl’s problem and its solution on the spectrum of sum of two Hermitian matrices, etc.
Cebir İngilizce
Fen Fakültesi Seminer Odası

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır