turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


20 Nisan 2016, 15:45


Atılım Üniversitesi Genel Seminer

A Survey on the Numerical Analysis of Turbulence Models

Songül Kaya Merdan
METU, Türkiye

Many fluid flows occurring in nature and various engineering applications are turbulent. Predicting and understanding these flows are scientific of interest. The Navier-Stokes equations (NSE) probably contain all of turbulence. Mathematical modeling of turbulence is related with the modeling of Navier Stokes equations based on physics of the flow. Using additional terms in the discretized incompressible NSE is one way to model turbulent flows. In this talk, a survey on selected turbulence models and some of the numerical experiments based on the model called Variational Multiscale Method will be presented.
Matematik İngilizce
Atılım Üniversitesi Matematik Bölümü

bgtemur 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır