turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


31 Mart 2016, 16:00


Koç Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

The invariant subspace problem via compact-friendly-like operators: a survey

Mert Çağlar
İstanbul Kültür Üniversitesi, Türkiye

The celebrated result of Victor Lomonosov on the existence of non-trivial closed hyperinvariant subspaces for compact Banach space operators gave rise to the introduction of a new notion in the area of positivity, that of compact-friendliness, which motivated a huge amount of research pertaining to the invariant subspace problem for positive operators on Banach lattices. The talk aims to survey these results in connection with the ones obtained during the past few years in collaboration with Tunç Mısırlıoğlu of İstanbul Kültür University.
Analiz İngilizce
Koç Üniversitesi (ana kampüs) Fen 129

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır