turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


30 Mart 2016, 15:00


Boğaziçi Üniversitesi Matematik Konuşmaları

Nonlinear flows and optimality for functional inequalities

Maria Esteban
Université Paris-Dauphine, Fransa

In this talk I will present some recent results about the qualitative properties of extremal functions for functional inequalities. I will show that linear and nonlinear flows are a very good tool to do this in an optimal way. The main subject of my talk will be the symmetry of extremals for Caffarelli-Kohn-Nirenberg inequalities on the Euclidian space. But I will also explain how this method can be used to derive similar inequalities and results on Riemannian manifolds.
Optimal Kontrol İngilizce
TB 240

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır