turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


29 Mart 2016, 14:00


İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezi Seminerleri

Mathematics, an Important Tool for Innovation

Maria Esteban
Universite Paris Dauphine, Fransa

Mathematics is a very important tool for innovation, because many technological problems are based on models written in terms of mathematical equations. So, Mathematics is the language and the tool to solve those problems. But Mathematics can also provide techniques which ensure robustness, stability and efficiency of the proposed solutions to those problems. This importance of the use of Mathematics in the industrial or the services’ sectors will be discussed through examples.
Matematik İngilizce
IMBM seminar room

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır