turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


23 Mart 2016, 15:45


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Representations of SL(2,K) as SL(2,K)-modules

Adrien Deloro
Université Pierre et Marie Curie, Türkiye

This is a talk in pure group theory. The (irreducible, finite-dimensional) representations of SL(2,K) as an algebraic group are well-known: they are the various K[X^d, X^(d-1)Y, ..., Y^d], and the proof uses Lie algebras. Now dropping all form of "geometric" information (i.e., the algebraic group structure, so also the Lie algebra), we may ask whether these objects can be identified not only as representations of SL(2,K), but even as SL(2,K)-modules. We shall discuss partial results and open questions.
Cebir İngilizce
Matematik Bölümü Seminer Salonu

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır