turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


23 Mart 2016, 15:00


Boğaziçi Üniversitesi Matematik Konuşmaları

Arithmetic of quadratic extensions

Ayberk Zeytin
Galatasaray University, Türkiye

In this talk we will try to outline a combinatorial study of class groups of quadratic extensions of certain quadratic number fields. The easiest case reduced to the study of 200 year old class number problem of Gauss through which the main ideas will be explained. Should time permits one application of the above theory will be explain which related the theory to Lang conjectures. This research is supported by TUBITAK grants 113R017 and 114R073.
Sayılar Teorisi İngilizce
TB 240

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır