turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


14 Mart 2016, 15:40


Bilkent Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Salem Sets

Zeliha Ural
Bilkent University, Türkiye

We will begin with definitions of the Hausdorff dimension and the Fourier dimension of a compact set in the Euclidean space. These dimensions do not agree in general. The existence of sets having the same dimensions was first shown by R. Salem(1950) and they are named after him. We will give Salem's construction and talk about related results obtained by R. Kaufman (1981), J.P.Kahane (1985) and C. Bluhm (1998).
Analiz İngilizce
Mathematics Seminar Room, SA-141

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır