turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


04 Mart 2016, 14:00


Gebze Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Codes over Local Rings and The Gray Map

Esengül Saltürk
Yıldız Teknik Üniversitesi, Türkiye

This talk covers basics of error correcting codes and codes over local Frobenius rings of order 16 and their images to the binary space via a Gray map which need not be linear. We define Lee weight based on the Hamming weight of the Gray image. This Gray map is a canonical extension of the usual Gray maps as defined over local rings of order 4 and it is presented in a very general form which can be applied to any local Frobenius ring of order 16 with a maximal ideal of size 8. We construct self-dual codes over these rings and give their binary images.
Şifreleme ve Bilgi Güvenliği İngilizce
Matematik Bölümü Seminer Salonu

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır