turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


24 Şubat 2016, 15:45


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Sözde-Sonlu Cisimlerde Geometrik Temsil Edilen Gruplar

Özlem Beyarslan
Boğaziçi Üniversitesi, Türkiye

Sözde-sonlu cisimler, sonlu cisimlerin ''birinci dereceden'' ifade edilebilen bütün özelliklerini sağlayan, sonsuz cisimlerdir. Modeller teorisi alanında derinlemesine çalışılmıştır. Bu konuşmada modeller teorisi ve sözde-sonlu cisimler hakkında önemli özellikler sıralanacak, bir teoride geometrik temsil tanımlanacak, son olarak Abelyen gruplar dışında hiçbir grubun, sözde-sonlu cisimlerin teorisinde geometrik olarak temsil edilmediğini gösterilecektir. Bu çalışma Zoé Chatzidakis'le ortak yapılmıştır.
Cebir Türkçe
Matematik Bölümü Seminer Salonu

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır